Ikke svart på spørreundersøkelsen om Buskap ennå?

Det er ikke for sent! Klikk deg videre og du finner en lenke som bringer deg til spørreskjemaet. Og det tar ikke lang til å fylle ut!

Spørreundersøkelsen som er sendt alle Geno-medlemmer er viktig for Buskap. Vi trenger å høre hva du synes om bladet, hvilke tema du ønsker mer eller mindre av og forslag på tema til artikler og reportasjer. 

Her finner du spørreskjemaet

Siste nytt

Med kurs mot eliten

Bilde …

For å bli avlsokse for NRF og Geno, må kalven passere et nåløye. Vi har fulgt 12391 Laupen fra kalv til eliteokse, og nå er det Laupen-avkom i kyr over hele landet. Det hadde ikke vært mulig uten sædruta!

Det gode liv for både folk og dyr

Bilde …

– Vi blir ikke rike, men vi har det godt!

Dyrking av fôrmais i mer marginale strøk

Bilde …

Fôrmais kan gi store avlinger, lavere produksjonskostnader og et godt, smakelig og næringsrikt fôr som kan øke grovfôropptaket.Ingress

Enklere, billigere og raskere

Bilde …

Med de nye gule øremerkene og innsending med tankbil er det mulig å få GS analyseresultat allerede da kvigekalven bare er to uker gammel.

To populære eliteokser

Bilde …

Denne gangen har vi valgt oss ut 12415 NR Ulheim og 12421 NR Sjursplassen-ET. Disse er blant «vinnerne» i Geno avlsplan da vi ser at begge oksene har høye prognoser og forventes mye brukt framover våren. De er begge distribuert regionalt, og vil bli lansert over hele landet fra mars